  • ATF1504AS-10JU84
ATF1504AS-10JU84
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504AS-10JU84
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-ATF1504AS-10JU84
Package:
84-LCC (J-Lead)
Datasheet:
ATF1504AS-10JU84
Description:
1.27mm Tin PMIC ATF15xx Series ATF1504AS 84 Pin 125MHz 5V 84-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ATF1504AS-10JU84 Overview
64 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is enclosed in a 84-LCC (J-Lead) package.This device has 32 I/O ports programmed into it.There are 84 terminations programmed into the device.The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.Power is provided by a supply voltage of 5V volts.It is recommended to package the chip by Tube.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].Mount the chip by Surface Mount.The ATF15xxseries comprises this type of FPGA.This device also displays [0].There are related parts in [0].For digital circuits, there are 1500gates. These devices serve as building blocks.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].It is adopted to store data in [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.There are 84 pins embedded in the device.A maximum supply voltage of 5.5Vis used in its operation.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.There can be 125MHz frequency achieved.It is composed of 4 logic blocks (LABs).The device is configured with an output of [0].A total of 40product terms are available on it.
ATF1504AS-10JU84 Features
84-LCC (J-Lead) package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
84 pins
4 logic blocks (LABs)
32 outputs
ATF1504AS-10JU84 Applications
There are a lot of Microchip Technology ATF1504AS-10JU84 CPLDs applications.
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Preset swapping
  • Protection relays
  • Complex programmable logic devices
  • Boolean function generators
  • State machine design
  • Address decoding
  • Random logic replacement
  • Voltage level translation
  • Code converters
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504AS-10JU84
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    84-LCC (J-Lead)
  • Number of Pins
    84
  • Weight
    6.777889g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1997
  • Series
    ATF15xx
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    84
  • Additional Feature
    POWER -UP RESET; SECURITY FUSE
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    125MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ATF1504AS
  • Number of Outputs
    32
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Programmable Type
    In System Programmable (min 10K program/erase cycles)
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • Speed Grade
    10
  • Output Function
    MACROCELL
    YES
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Number of Product Terms
    40
  • Length
    29.3116mm
  • Width
    29.3116mm