  • ATF1504ASL-25JU44
ATF1504ASL-25JU44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASL-25JU44
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-ATF1504ASL-25JU44
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
ATF1504ASL-25JU44
Description:
1.27mm PMIC ATF15xx Series ATF1504ASL 44 Pin 60MHz 5V 44-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASL-25JU44 Overview
In the mobile phone network, there are 64macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is contained in package [0].It is programmed with 32 I/Os.There are 44 terminations programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.Power is provided by a supply voltage of 5V volts.As a result, it is packaged as Tube.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.The FPGA belongs to the ATF15xx series.This device can also display [0].You can find its related parts in the [0].As a building block for digital circuits, there are 1500gates.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In general, it is recommended to store data in [0].Surface Mountis used to mount this electronic component.A total of 44pins are provided on this board.A maximum voltage of 5.5Vis required for operation.The minimal supply voltage is 4.5V.A frequency of 60MHzcan be achieved.In total, it contains 4 logic blocks (LABs).A 32output is configured for this device.The product has 40 product terms.
ATF1504ASL-25JU44 Features
44-LCC (J-Lead) package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
44 pins
4 logic blocks (LABs)
32 outputs
ATF1504ASL-25JU44 Applications
There are a lot of Microchip Technology ATF1504ASL-25JU44 CPLDs applications.
  • Battery operated portable devices
  • Cross-Matrix Switch
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Boolean function generators
  • Reset swapping
  • Handheld digital devices
  • Preset swapping
  • Power up sequencing
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASL-25JU44
    YES
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Number of Product Terms
    40
  • Length
    16.5862mm
  • Width
    16.5862mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1997
  • Series
    ATF15xx
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Additional Feature
    POWER -UP RESET; SECURITY FUSE
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    60MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ATF1504ASL
  • Number of Outputs
    32
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Programmable Type
    In System Programmable (min 10K program/erase cycles)
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V